ВП "Старобільський технікум ЛНАУ"
Четвер, 24.05.2018, 15:51
Меню сайту

Наше опитування
Вкажіть свій статус

Всього відповідей: 296

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Циклова комісія загальноосвітніх дисциплін

   Циклова комісія загальноосвітніх дисциплін проводить навчально-виховну та методичну роботу з декількох  споріднених навчальних дисциплін (українська мова, українська мова за професійним спрямуванням, українська та  світова літератури, всесвітня історія, історія України, іноземна мова, іноземна мова за професійним спрямуванням,  основи філософських знань, людина і світ, культурологія, діловодство). До складу комісії входять спеціалісти,  спеціалісти другої, першої й вищої категорії та методист, які досконало володіють методикою викладання та  інноваційними технологіями навчання.

 Першочерговим завданням, над яким працює комісія, є формування висококваліфікованого молодшого спеціаліста  з відповідним рівнем знань, загальнолюдської культури, толерантності, творчої та всебічно розвтиненої громадсько    свідомої особистості.

      Головна мета роботи циклової комісії полягає в підвищенні успішності студентів та поліпшенні якості    гуманітарної  підготовки майбутніх фахівців, здатних працювати у нових соціально-економічних умовах.

Основними напрямками роботи комісії є:

  • впровадження новітніх тенологій навчання та форм організації освітнього процесу, які максимально відповідають вимогам кредитно-модульної системи;
  • розвиток творчих здібностей, активізація пізнавальної діяльності студентів через використання різноманітних форм і методів навчання;
  • робота з обдарованими студентами, ровиток їхнього інтелекту та зацікавленості;
  • індивідуалізація навчальної діяльності з урахуванням здібностей та психологічних особливостей студентів;
  • підвищення рівня кваліфікації та педагогічної майстерності викладачів.

      З метою розв’язання цих завдань циклова комісія впроваджує активні та інтерактивні методи, новітні технології навчання, які базуються на взаємодії викладача та студента.

    Для опанування сучасними технологіями освіти викладачі комісії значну увагу приділяють власному вдосконаленню, формуванню насамперед у собі нових компетенцій педагогічної майстерності, тому вони систематично працюють з фаховою та педагогічною літературою, обмінюються досвідом під час засідань циклової комісії. Зокрема, розглядаються такі питання:

- застосування сучасних освітніх технологій при проведенні лекційних та практичних занять;

- особливості проблемного навчання;

- застосування міждисциплінарних звязків на заняттях;

- контроль за навчально-пізнавальною діяльністю студентів;

- тестування як основний елемент моніторингу якості навчально-виховного процесу;

- підвищення професійної компетентності педагога в умовах безперервної освіти.

На засіданнях комісії викладачі обговорюють підсумки взаємовідвідування занять, досвід, накопичений спеціалістами вищої категорії.

      У рамках методичної та навчальної роботи проводяться відкриті заняття. У 2014 – 2015 навчальному році викладачем Ю.С.Холодницькою було проведене відкрите заняття з дисципліни «Українська література» на тему «Михайло Коцюбинський. «Тіні забутих предків». Заняття проводилося за інноваційними формами та методами навчання. Результатом роботи викладача став творчий рівень проведеного відкритого заняття.

      Циклова комісія веде методичну роботу шляхом підготовки викладачами методичних розробок з власного досвіду, зошитів самопідготовки студентів до занять, практичних та семінарських занять, створення електронних посібників та веб-сайтів з дисциплін.

При кабінетах, якими завідують викладачі циклової комісії, ведеться гурткова робота.

З усіх дисциплін проводився конкурс «Кращий з дисципліни».

     Щорічно в технікумі проводиться місячник циклової комісії як творча співпраця викладачів та студентів. Цього навчального року під час такого місячника, приуроченого до Шевченківських свят, було проведено:

  • конкурс літературних стіннівок (викладач  Ю.С.Холодницька);
  • літературна вікторина «Шляхами Тараса Шевченка» (викладач Ю.В. Сабаєва);
  • відкрита виховна година «Цікаві сторінки життя Т.Г.Шевченка» (викладачі Л.В.Семиряжко, Ю.Л.Перебийніс);
  • тест-вікторина «Шевченко – батько української літератури» (викладач Я.Ф. Матвєєв);
  • відкрита виховна година «Кохані жінки у творчості Тараса Шевченка» (викладачі Л. В.Чумак, М.В.Ткаленко).

Щорічно студенти технікуму беруть участь у мовному конкурсі імені Петра Яцика та у мовно-літературному конкурсі імені Т.Г.Шевченка, де цього навчального року студенти Ольга Степанова з групи Р-21 та Роман Мірошников з групи М-21 (викладач Ю.С. Холодницька) стали переможцями.

         Викладачі циклової комісії були відповідальні за організацію та проведення етнографічного свята «Покровський ярмарок» (жовтень 2014 року).

       Під девізом «Чи варто пам’ятати минуле заради майбутнього?» у нашому навчальному закладі пройшов конкурс студентських творчих робіт на тему «Життя заради України: нам є чим пишатися (1939 - 1941)». У конкурсі взяли участь студенти першого та другого курсів.

Якісно підготовлені заходи допомагають забезпечити належні умови для виявлення й розвитку творчої активності, зацікавленості студентів, сприяють формуванню їх наукового світогляду, поглибленню знань.

         Людина виховує себе і людину виховують інші, але виховувати й виховуватися потрібно вчити, впливаючи на свідомість, і в цьому процесі філологічні дисципліни посідать одне з провідних місць, вирішуючи головне завдання сучасної освіти – формуваня свідомості молодої людини. Майбутнє української нації залежить від змісту цінностей, які закладаються у свідомості студентів, і від того, якою мірою свідомість стане основою їхнього життя.

 

Наше кредо: «Дати студентам старт та прискорення в навчанні»

Склад циклової комісії

Методична та навчальна робота циклової комісії

Гурткова робота

Матеріальна база циклової комісії

 

Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія
Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz