ВП "Старобільський технікум ЛНАУ"
Понеділок, 16.07.2018, 18:35
Меню сайту

Наше опитування
Вкажіть свій статус

Всього відповідей: 297

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Джерела інформації про роботу                   

   У якості джерел інформації при пошуках роботи можна скористатися:

 •    послугами знайомих, друзів, родичів;
 •    газетними оголошеннями щодо вакансій, спеціалізованими виданнями з працевлаштування;
 •    центрами зайнятості, кадровими й рекрутинговими агентствами;
 •   власними оголошеннями про пошук роботи в газетах і спеціалізованими виданнями, ініціативними телефонними дзвінками в      організації ,або відвідуванням організацій, де є шанс і бажання знайти роботу;
 • ярмарками вакансій, днями підприємств, презентаціями;
 • тематичними виставками, де відбуваються необхідні знайомства;
 • оголошеннями в транспорті на спеціальних дошках, на зупинках громадського транспорту;
 • анонсами по радіо і телебаченню;
 • можливостями мережі Інтернет і електронної пошти;
 • розсиланням листів, факсів, електронної пошти зі своїм резюме.
 • Як правильно вибрати сферу діяльності.
 • Кар’єра – це стрімке просування в галузі суспільної, службової, наукової та іншої діяльності. Вона є невід’ємною частиною життєвого укладу тієї людини, яка хоче добитися успіху.
 • Щоб правильно організувати своє кар’єрне зростання, передбачити пастки на своєму шляху, потрібно навчитися розподіляти свої сили і час, вміти вибирати потрібні цілі, ставити перед собою завдання.

  Виберіть для себе ту сферу діяльності, в якій відчуваєте себе професіоналом або ту, в якої, як Ви вважаєте, зможете ним стати. Ця сфера повинна не тільки збігатися з Вашими бажаннями, а й подобатися Вам.

  З визначенням посади, як правило, простіше. У більшості сфер діяльності зазвичай є достатньо чітко визначений набір потенційних посад, так що прагніть до кращого, але залишайтеся реалістом.

  Якщо Ви вирішили стати відомою людиною, створити хороший імідж і побудувати відмінну кар’єру, Вам потрібно завжди пам’ятати про це: життя коротке, і якщо правильно організувати кожну хвилину і проводити її з користю, можна встигнути багато, навіть якщо Ви повільно будете рухатися вперед.

  Ви повинні одержувати задоволення від заняття певним видом діяльності, тільки за цієї умови Ви можете побудувати хорошу кар’єру. Не віддавайте великого значення рівню оплати праці. Висока зарплата є бажаним, але не обов’язковою умовою. Багато успішних купці і ремісники минулого, перш ніж досягти слави, довго працювали і частенько здійснювали помилки на своєму шляху. Нехай це буде поки не настільки високо оплачувана робота, як хочеться, зате вона Вам підходить, і подобається Вам.

  Коли всі пріоритети розставлені, можна сміливо приступати до пошуку роботи. У цьому Вам допоможуть різні джерела пошуку роботи

 • Основні правила складання резюме.

  Резюме має бути коротким, правдивим і не перетворюватися на роман. Головна мета – створити сприятливе враження про себе і переконати роботодавця в тому, що Ви саме та людина, яка зможе прекрасно виконувати цю роботу.

  При вказівці досвіду роботи та відомостей про освіту використовуйте зворотній хронологічний порядок. Стиль резюме повинен відрізнятися: стислістю, конкретністю (чим коротше буде інформація, тим краще, головне, щоб вона відповідала поставленої мети), чесністю (не включайте в резюме помилкову інформацію, але правильно розставляйте акценти).

  Уникайте негативної інформації в резюме, не вказуйте рівень бажаної заробітної плати, а також довгострокові цілі в плані кар’єрного росту. Не потрібно починати речення з «Я». Це Ваше резюме і Ви, природно пишете про себе. Краще починати з активних дієслів типу «управляв», «досягав», «аналізував».

  Зовнішнє оформлення резюме повинно зробити його читання максимально комфортним. Уникайте незрозумілих скорочень і довгих фраз. Друкуйте резюме на хорошому папері розбірливим і, по можливості, великим шрифтом. Зробіть чітку рубрикацію тексту. Правильно розташуйте текст.

  Резюме не повинно займати більше однієї сторінки. Якщо не вдалося вкластися в сторінку, то вкажіть в кінці сторінки, що продовження потрібно дивитися на наступному листі, а на всіх аркушах, крім першого, зверху вкажіть номер сторінки і своє прізвище.

  При написанні резюме багато здобувачів традиційно роблять помилки. Ознайомтеся з ними і спробуйте їх уникнути:

 • Непрезентабельний зовнішній вигляд;
 • Присутній надлишок інформації, погана якість ксерокопій, неякісний папір;
 • Маючи на руках резюме, дуже важливим аспектом у пошуку роботи є вміння правильно себе піднести і правильно почати розмову з роботодавцем. Необхідно все заздалегідь спланувати, щоб не було безглуздих заминок в розмові.

 • Немає чіткої організації та послідовності у викладі інформації;
 • Відсутня системність у вказівці трудової діяльності, присутні тимчасові прогалини, про які немає інформації, інформація не поділена на розділи та підрозділи;
 • резюме занадто довге;
 • Включена інформація, яка не має значення;
 • Вказаний вік, стан здоров’я, очікувана заробітна плата, час, проведений без роботи;
 • Використовуються спеціальні терміни, абревіатури, пропозиції побудовані занадто складно;
 • Присутні друкарські помилки, граматичні та орфографічні помилки.
 •  
 • Підготовка до співбесіди з роботодавцем.

  Постарайтеся знайти всю доступну інформацію про діяльність компанії, її корпоративній політиці та вимоги до персоналу. Це допоможе Вам правильно поводитися під час співбесіди.

  Підготуйте копії паспорта, ідентифікаційного коду, дипломів, резюме та інших, важливих для роботодавця, документів. Можете взяти з собою зразки своїх робіт (статті, малюнки і т.п.), якщо у Вас творча професія.

  Приготуйтеся назвати прізвища та телефони осіб, які Вас можуть відрекомендувати, попередньо погодивши це з ними.

  Дізнайтеся місцезнаходження організації і дорогу, щоб не спізнитися. Приходьте за 15 хвилин до вказаного часу. Якщо Ви все ж спізнюєтеся, попередьте про свою затримку і обов’язково вибачитеся, коротко пояснивши причину.

  Дотримуйтесь діловий стиль в одязі. Чоловіки зазвичай повинні приходити на співбесіду в костюмі, бажано, щоб костюм був достатньо строгим за кольором і кроєм. Вибір одягу у жінок значно більше. Найголовніше – не впадати в крайності при виборі довжини спідниці, кольору або аксесуарів. Макіяж необхідний, але в розумних межах; духами або дезодорантами з різким ароматом користуватися не варто.

  Складіть список очікуваних питань і підготуйте свої відповіді. Постарайтеся, перш ніж почати відповідати, зрозуміти, навіщо поставлено питання, і вирішити, як можна відповідаючи підкреслити свої сильні сторони і чого говорити ні в якому разі не можна.

 • Стандартний набір фраз, до яких треба бути готовим:

  1. Розкажіть про себе.2. Яку роботу Ви хотіли б отримати і чому?

 • 3. Чому Ви вважаєте, що зможете добре впоратися з цією роботою?

  4. Які Ваші цілі щодо кар’єри?

  5. Чому Ви звільнилися з попередньої роботи?

  6. Які у Вас основні переваги?

  7. Назвіть приклади своїх кількох професійних досягнень.

  8. Чи є у Вас недоліки або слабкі сторони?

  9. Вкажіть приклади своїх кількох професійних невдач або помилок.

  10. Чи отримували Ви останнім часом пропозиції роботи? Якщо так, то, що це були за пропозиції і чому Ви відмовилися.

  11. Чи проходили Ви співбесіду в інших місцях, і які результати?

  12. Що б Ви змінили, прийшовши на нову роботу?

  13. До кого можна звернутися за відгуком про Вашу роботу?

  14. Які Ваші улюблені заняття, крім роботи?

  15. Як Ви піднімаєте свою професійну кваліфікацію?

  16. На яку зарплату Ви розраховуєте?

  17. У які терміни, і на яких умовах Ви могли б приступити до нової роботи?

  18. Які питання є у Вас?

  Проаналізуйте свої відповіді. Відрепетируйте їх … Навіть великі артисти репетирують. Адже Вам на співбесіді теж доведеться грати роль. Роль фахівця, що є цінним надбанням для роботодавця. І чим краще і природніше у Вас це виходить, тим вищі Ваші шанси на отримання хорошої роботи.

  Після цього Ви повинні продумати як себе вести на співбесіді, т.к. до кожного нового роботодавця слід підходити з урахуванням його специфіки.

 • Як правильно поводитися на співбесіді з роботодавцем.

  Прийшовши на співбесіду, постукайте, отримавши запрошення, заходьте впевнено, а не просовуйте голову в двері. Не забудьте посміхнутися. Слідкуйте за своєю поставою, ходою, намагайтеся дивитися в очі. У Вас має бути вигляд людини, яка може вирішити проблему роботодавця, а не вид бідолахи, який притяг на співбесіду купу своїх власних проблем.

  Сумлінно заповнюйте всі анкети і документи, які Вам запропонують. Пам’ятайте, що все має значення: і стилістика, і помарки, і почерк, і чіткість формулювань.

  Назвіться на початку співбесіди. Поцікавтеся, як звуть співрозмовника. Тримайте зоровий контакт.

  Дайте можливість роботодавцю вести співбесіду, оскільки у нього є певна програма. Не перебивайте його. Уважно слухайте запитання і відверто відповідайте на них. Якщо Ви не зрозуміли питання, не соромтеся його уточнити («Чи правильно я зрозумів, що …»). Можете самі задавати питання, але не більше двох-трьох які стосуватимуться змісту роботи та умов її виконання. Роботодавець звертає увагу і на те, які саме питання поставлені, і на те, наскільки доречно Ви вибрали момент, для того чи іншого питання. Завершуючи співбесіду, не забудьте про звичайні правила ввічливості. Подякуйте роботодавця за приділений Вам час і увагу.

 • Ретельно проаналізуйте свою поведінку і зробіть правильні висновки. Якщо Вам відмовили, то постарайтеся з’ясувати причину відмови, щоб внести відповідні корективи при підготовці до нової співбесіди. Дуже важливо знати, що Ви зробили все, що було в Ваших силах і під час підготовки, і в процесі співбесіди.

  І ось, настав той момент, коли Вам запропонували працевлаштування. Завтра Ваш перший робочий день. До нього теж потрібна і психологічна і фізична підготовка, адже навряд чи Ваш майбутній колектив, сприйме Вас з розпростертими обіймами

 •  

   

   

  Як піднятися по кар’єрних сходах на саму вершину.

  Щоб побудувати кар’єру, треба стати незамінним. Дана умова вимагає 100% самовіддачі.

  Спочатку Ви працюєте на завоювання статусу необхідного і незамінного, а потім він працює на Вас, сприяючи збільшенню зарплати і підняття по службових сходах.

  Якщо хочете домогтися успіху на трудовому поприщі, то Вам необхідно полюбити свою роботу.

  Не бійтеся відповідальності, беріть на себе ініціативу, проявляйте якості лідера з оглядкою на реакцію керівництва, будьте активним, беріться за складні завдання, але тільки в тому випадку, якщо Ви впевнені, що впораєтеся.

  Будьте завжди готові приступити до роботи, навіть якщо це ніч, вихідний або свято. Створіть враження незамінності: Ви завжди готові виконувати будь-яку роботу, причому якісно виконувати.

  Ніколи не сперечайтеся з начальством, не кажіть йому про неправоту, але завжди висловлюйте свою точку зору, вносьте пропозиції, роблячи акцент на те, що все це придумано саме керівником, а Ви лише проаналізували, скомпонували і видали результат.

  Навчіться виконувати свої посадові обов’язки бездоганно і чітко в строк.

  Будьте завжди задоволеним діями начальства, при цьому натякайте, що ти знаєте, як все зробити ще краще, але Вам ніколи не впоратися без підтримки мудрого і професійного керівництва.

  Навчіться виконувати роботу всіх своїх колег (бажано краще їх). Не повинно бути роботи, в якій Ви не розбираєтесь. Якщо неможливо повністю освоїти спеціальність колег, то хоча б вивчіть ази їх роботи. У будь-який момент Ви повинні бути готові замінити будь-якого працівника.

  Ніколи не розкривайте всіх секретів своєї роботи, нехай іншим буде видно лише результат. Якщо необхідно підготувати собі заміну, навчай механізму та алгоритму роботи, але не розкривай тонкощів, секретів та інших творчих моментів роботи.

  Залишайтеся загадкою, зразком працівника, але завжди пам’ятайте, що у Вашому успіху можуть не останню роль зіграти колеги, тому приділяйте деякий час простого людського спілкування з ними.

  Нікого не критикуйте, завжди виявляйте добродушність, шукайте в людях найкраще, не помічаючи гіршого, це за Вас зроблять інші, намагайтеся бути щирими, завжди готовими допомогти.

   

                         ***

   

                Виконуючи ці поради протягом деякого часу, Ви побачите, як росте Ваш авторитет, і вже з його зростанням Ви зможете дозволяти собі деякі вільності, раніше Вам недоступні, при цьому отримувати хорошу зарплату і не хвилюватися про свою кар’єру.

   

   

   

   

Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія
Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz