ВП "Старобільський технікум ЛНАУ"
Понеділок, 16.07.2018, 18:37
Меню сайту

Наше опитування
Вкажіть свій статус

Всього відповідей: 297

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Резюме – один з найефективніших інструментів пошуку роботи.

Це короткий виклад найважливіших для роботодавця фактів Вашої біографії, зазвичай пов’язаних з вашою роботою, навичками та знаннями. Як правило, на перегляд резюме витрачається не більше ніж 2-3 хвилини, тому дуже важливо одразу ж привернути увагу роботодавця, зацікавити його і спонукати призначити Вам інтерв’ю. Під час написання резюме важливо пам’ятати, що воно стане Вашою візитною карткою і повинно виділяти Вас зі всього загалу людей, які шукають роботу.

 

ЯК ШУКАТИ РОБОТУ ЗА ДОПОМОГОЮ РЕЗЮМЕ?

Резюме також називають CV (з латини – лінія життя). Це аркуш паперу, що стає надзвичайно важливим у процесі пошуку роботи. Тому й з’ясуємо грунтовніше як його писати і шукати за його допомогою роботу.

Вашого потенційного роботодавця майже не цікавить, де і як Ви вчились, а те, що Ви вмієте робити. Саме це він і зіставлятиме з тим, що Вам необхідно буде робити на робочому місці. І тут не стільки суттєвим є наявність великого досвіду роботи.

Складене резюме визначає, відбудеться чи ні у Вас зустріч із людиною, яка займається добором кандидатів на вакансію, що Вас зацікавила. Вибір між “мені шкода”, “мені шкода, але матиму на увазі” і “запрошую на зустріч” може бути зроблений за максимально короткий термін – два-три десятка секунд! Ви можете допомогти зробити цей вибір на Вашу користь. Тому резюме треба скласти правильно.

Хоча єдиного зразка резюме нема, але практика його складання і застосування свідчить про наявність головних розділів, за якими його доцільно писати. Дуже важливо: воно має бути структуризованим, оформленим у діловому стилі й написаним без граматичних помилок.

Наведемо декілька типових помилок при складанні резюме:

 • Надто об'ємне резюме.
 • Рукописне резюме.
 • Резюме зі зайвою інформацією.
 • Резюме, що є випискою з трудової книжки.
 • Недбало і безграмотно складені резюме.
 • Не використовуйте знаменника "Я".
 • Не вводьте у резюме Ваші фізичні дані.
 • Не наклеюйте на резюме свою фотографію (особливо "гарно" виглядатимете, якщо перешлете резюме факсом).
 • Не пишіть у резюме причини звільнення з роботи.
 • Не виносьте у резюме вимоги до зарплати.
 • Недоречно називати імена людей, які могли б дати Вам рекомендацію (але список таких людей підготуйте, щоби мати на співбесіду, при цьому попередньо поговоріть із ними і заручіться їхньою підтримкою).

 

Резюме може складатися з таких блоків:

 
 1. Ваше ім’я, адреса, номер телефону, точна дата народження.
 2. Мета (не обов’язково, але бажано): короткий опис посади, на яку ви претендуєте (не більше ніж 6 рядків, а краще 1-2).
 3. Трудовий досвід у зворотній хронологічній послідовності (спочатку вказують останнє місце праці). Розділ «Професійна діяльність» є головним. Вкажіть дату початку і закінчення роботи, назву організації, назву посади (їх може бути декілька, якщо ваша кар’єра розвивалася успішно). В переліку установ, у яких ви працювали, варто вказати контактний телефон: ви не маєте підстав щось приховувати, бо змінювали роботу “без ексцесів”. Але якщо хоча б в одній фірмі виникла конфліктна ситуація, яка спровокувала ваше звільнення, то не вказуйте жодного телефону. Тобто дотримуйтеся системності: або ви подаєте телефони всіх організацій, у яких працювали, або не вміщуєте цих телефонів взагалі. Можна коротко описати посадові обов’язки і виробничі досягнення, якщо ви їх мали. Описуючи свої досягнення, вживайте дієслова, що позначають активну дію, наприклад: “розвивала”, “заощадила”, “збільшила”, “скоротила”.
 4. У розділі “Освіта” потрібно перелічити всі навчальні заклади, які ви закінчили або в яких вчитеся зараз (крім середньої школи), факультети та отримані спеціальності. (Що більше часу минуло після закінчення навчального закладу, то менше місця цей пункт займає в резюме). Випускникам і студентам цей розділ належить вміщувати перед попереднім, оскільки тут досвід роботи, якщо він і є, важить менше. Можна повідомити про відзнаки, підкреслити ті вивченні дисципліни, які відповідають посаді, на яку ви подаєтеся.
 5. Розділ “Додаткова інформація” може містити такі відомості: знання мов, вміння користуватися комп’ютером, ділові риси, наявність прав водія, членство в професійних організаціях. Хобі варто згадувати лише тоді, якщо воно тісно пов’язане з бажаною роботою.

    

Національна гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія
Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz